Team1st

 

 

First Team

Date

Time

Home

Score

Away

Competion

Saturday 15th August

14:30

Shap

0-4

Dent

League

Saturday 22nd August

14:30

Dent

1-3

Pirelli

League

Tuesday 25th August

18:30

Dent

P

Langwathby Utd

League

Saturday 29th August

14:30

Endmoor KGR

1-3

Dent

League

Saturday 5th September

14:30

Dent

1-2

Braithwaite

League

Saturday 12th September

14:30

Staveley Utd

2-2

Dent

League

Saturday 19th September

14:30

Dent

3-3

Keswick Reserves

League

Saturday 26th September

14:30

Burneside

4-3

Dent

League

Saturday 3rd October

14:30

Weatheriggs Utd Res

1-2

Dent

League

Saturday 10th October

14:30

Dent

P

Ambleside Utd Res

League

Saturday 17th October

13:30

Windermere SC Res

1-0

Dent

Junior Cup

Saturday 24th October

14:30

Dent

3-1

Coniston

League

Saturday 31st October

14:00

Keswick Res

2-0

Dent

League

Saturday 7th November

13:30

Greystoke

P

Dent

Benevolant Cup

Saturday 14th November

14:00

Pirelli

P

Dent

League

Saturday 21st November

13:30

Dent

P

Endmoor KGR

Mason & Freeman Cup

Saturday 28th November

14:00

Dent

P

Staveley UTD

League

Saturday 28th November

13:30

Dent

P

Endmoor KGR

Mason & Freeman Cup

Saturday 5th December

14:00

Pirelli

 

Dent

League

Saturday 12th December

14:00

Ambleside Utd Reserves

 

Dent

League

Saturday 9th January

13:30

Dent

 

Endmoor KGR

Mason & Freeman Cup

 

 

Second Team

Date

Time

Home

Score

Away

Competion

Saturday 15th August

14:30

Dent

3-2

Penrith Academy

League

Wednesday 19th August

18:45

Dent

1-0

Appleby Res

League

Saturday 29th August

14:30

Burneside Reserves

2-0

Dent

League

Saturday 22nd August

14:30

Dent

P

AFC Carlisle

League

Saturday 5th September

14:30

Penrith Royal

5-1

Dent

League

Saturday 12th September

14:30

Dent

2-5

Eden Thistle

League

Saturday 19th September

14:30

Ullswater Utd

2-1

Dent

League

Saturday 26th September

14:30

Dent

2-3

Endmoor KGR Res

League

Saturday 3rd October

14:30

Dent

1-4

Ibis Res

League

Saturday 10th October

14:30

Greystoke Res

2-3

Dent

League

Saturday 17th October

14:30

Dent

1-3

Kirkoswald Res

League

Saturday 31st October

14:00

Dent

P

Burneside Res

League

Saturday 7th November

14:00

Dent

P

Penrith Saints

League

Saturday 14th November

14:00

Dent

P

Penrith Royals

League

Saturday 21st November

14:00

Dent

2-1

Greystoke Res

League

Saturday 28th November

13:30

Windermere SC Res

P

Dent

Peter Dawes Shield

Saturday 28th November

14:00

Eden Thistle

3-2

Dent

League

Saturday 5th December

14:00

Dent

 

Penrith Saints

League

Saturday 12th December

14:00

AFC Carlisle

 

Dent

League

Saturday 9th January

13:30

Windermere SC Res

 

Dent

Peter Dawes Shield